Camino to znaczy droga…
Nasze drogi życiowe, mimo iż się różnią, to jednak dobrze, kiedy nieraz się zejdą :)
Korzystając z czasu ferii, młodzież z czterech parafii z naszej parałatury zjechała się, aby wspólnie, od poniedziałku do piątku, w duchowym klimacie odkrywać Boga na drodze własnego życia.
Ten czas młodzieżowego spotkania miał miejsce w Poconie, czyli parafii niedaleko Aiquile. W pięknych górskich okolicach poza integracją nie zabrało też czasu na wspólną formację, modlitwę i pracę na rzecz ubogich z parafii.
Przedostatniego dnia ruszyliśmy wspólnie w drogę do Totory, polecając Bogu nasze intencje modlitewne.
Ten bardzo intensywny czas był bez wątpienia dobry i radosny oraz obfity w świadectwa doświadczenia Boga w życiu tych młodych ludzi.
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom tej caminaty i tym, którzy nam duchowo towarzyszyli.
Ponadto w sobotę udało się w gronie części liturgicznej służby ołtarza wybrać w odwiedziny do ruin inkaskiego miasta Incallajta, na małą fiestę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Epizanie oraz do Totory.